טיול לעמק המעיינות

מיקום איסוף והחזרה

תאריך ושעת לקיחה

תאריך ושעת החזרה

+24

נדרש מינימום ותק של חצי שנה רשיון

עין מגדל

עין מגדל הוא מקור המים של נחל הקיבוצים שזורם בכל ימות השנה בטמפרטורה נעימה של 24 מעלות. זה המקום להגיע אליו בקיץ הישראלי הלוהט. גם אם בתחילת הנחל תראו הרבה אנשים, אל תתייאשו כי אורך הנחל כ-1.5 ק"מ ויש עוד עשרות פינות בהמשך שרק מחכות שתגיעו לשם. אגב, עין מגדל קרוי על שם "חומה ומגדל" - מבצע הקמת בזק של 52 ישובים חקלאיים מבוצרים במהלך שנות ה 30 של המאה הקודמת. הקיבוץ הסמוך ניר דוד, אז תל-עמל, היה הראשון שהוקם כך, תוך יום אחד.


דרכי הגעה ופרטים נוספים:

Waze: פארק המעיינות

הכניסה בחינם

יש במקום שירותים, מלתחות ושבילים שמתאימים לאופניים, נכים ועגלות.

עין שוקק

עין שוקק זו אחת הבריכות הכי יפות וצלולות בישראל. המים הצלולים מגיעים מצפון השומרון והגלבוע וזורמים לעמק המעיינות בכל ימות השנה. מסביב לבריכה הגדולה יש הרבה צל, ספסלי ישיבה ו"השביל הרטוב"- מסלול הליכה במים של 15-20 דקות שלא כולם מכירים. הכניסה למסלול הרטוב היא מאחורי חומה בולטת בקצה הצפוני (שמאלי של הבריכה) - לא לפספס! שימו לב שההגעה לעין שוקק תיקח לכם כ-15-20 דקות הליכה בכביש נח.


דרכי הגעה ופרטים נוספים:

Waze: פארק המעיינות

הכניסה בחינם.

הגישה לעין שוקק מתאימה לעגלות ונכים.

בריכת המשולש והמגלשות

בקצה נחל הקיבוצים, במקום שבד"כ מוכר רק למקומיים, נמצאת בריכת המשולש שקרויה כך בשל צורתה המשולשת. סביב הבריכה יש נחל זורם ונקי, צל וספסלי פיקניק, אבל האטרקציה המרכזית היא המגלשות הטבעיות בנחל הקיבוצים שיחזירו אתכם כמה שנים אחורה לילדות. המגלשה הקרובה יותר נמצאת מתחת לגשר ויש כניסה נוחה אליה במדרגות (קצת מחליקות, שימו לב). המגלשה הרחוקה יותר נמצאת במרחק 5 דקות הליכה משם לכיוון נחל הקיבוצים וגם היא מהווה אטרקציה שלא תרצו לעזוב. גם סביב המגלשות יש פינות נהדרות לכניסה למים, רק שימו לב שאתם לא חוצים גדרות, כי יש אזורים ששמורים לצמחייה ודגים ייחודיים שחיים רק שם.


דרכי הגעה ופרטים נוספים:

Waze: נחל הקיבוצים ניר דוד (תל עמל)

הכניסה בחינם.

יש פחים, לא נגיש לעגלות או נכים.

המפלים הלבנים

הכירו את הג'קוזי הטבעי של תושבי בית שאן והסביבה. המפלים הלבנים שזורמים כל השנה, התגלו לפני כמה שנים והפכו לאטרקציה תיירותית מגניבה במיוחד. יש במקום בריכות רדודות ומסלול הליכה מאתגר במים למי שאוהב את זה. המקום נמצא ליד קיבוץ עין הנציב ותוכלו להגיע ממש קרוב עם הרכב שלכם. אם תרצו להיות לבד, רדו בהמשך הנחל ותגלו את הבריכות הנסתרות שם. היתרון במקום הזה שאפשר להגיע עם הרכב הפרטי עד למים ואם אין לכם רכב תמיד אפשר להשכיר רכב לכמה ימים ולהנות מהמקום המדהים הזה.


דרכי הגעה ופרטים נוספים:

Waze: המפלים הלבנים

הכניסה חינם

לא נגיש לעגלות ונכים.

עין יזרעאל

לא רחוק מעפולה יש בריכה ענקית ורדודה שמתאימה למשפחות עם ילדים בכל הגילאים. זה מקום מהמם להעביר בו כמה שעות.. יש צל, מים צלולים ואם ממש תרצו תוכלו לעשות שם גם קמפינג ממש על המים. המים במעיין פורצים מנביעה תת קרקעית שפעילה כל השנה. עומק הבריכה כ- 60-90 ס"מ ומרכזה מבנה מתקופת המנדט הבריטי ששימש פעם למשאבות שהיום אינן פעילות, כך שאין חשש. ואם חשבתם שאתם הראשונים שמכירים את המקום, תחשבו שוב, כי כבר לפני 5000 שנה בני ישראל הגיעו למקום כשחיפשו מקום מרענן לפיקניק, לפני שיצאו לקרב בגלבוע בהובלת שאול המלך.


דרכי הגעה ופרטים נוספים:

Waze: עין יזרעאל- מעיין נקבה

הכניסה חינם. הגעה עם הרכב ממש עד המים.

לא נגיש לעגלות או לנכים, יש פחים.

רוצים ללמוד עוד קצת עלינו?

שואלים אותנו הרבה