החופים של ישראל

מיקום איסוף והחזרה

תאריך ושעת לקיחה

תאריך ושעת החזרה

+24

נדרש מינימום ותק של חצי שנה רשיון

מפרץ הצדפים

חוף הבונים הידוע כבר לרבים מוכר בזכות הלגונות היפות והמפרצים המרשימים, אך יש מקום אחד שמוכר רק למעטים וקוראים לו מפרץ הצדפים. הוא נמצא במרחק 10 דקות בלבד מהחניה הראשית של שמורת חוף הבונים ולא משנה מתי תגיעו לשמורה, זה מקום שלא עוזבים מהר... יש שם שקט, רומנטיקה, ספסלי ישיבה מול הנוף ומיליוני צדפים על החוף. תביאו שמיכה ו/או ארוחה ושבו לנשום מול הים המהפנט. כדי להגיע לשם יש לחנות בשמורה הרגילה של חוף הבונים וללכת כ-10 דקות צמוד לחוף לכיוון דרום (שמאלה), עד שתראו ספסלי ישיבה ומשמאלם הירידה למפרץ הצדפים.


דרכי הגעה ופרטים נוספים:

Waze: חוף הבונים

מומלץ להירשם באתר.

הכניסה בתשלום של 36 ₪ לרכב. מותר להכניס כלבים, אין לשהות בחשכה. שעות פתיחה : קיץ 08:00-19:00, חורף 08:00-17:00.

חוף הספינה הטרופה

בקצה הצפוני של חוף הבונים מחוץ לשמורת הטבע, יש ספינה טרופה שהגיעה לשם לפני כ-50 שנה אחרי לילה סוער והפכה לאטרקציה תיירותית. הספינה "נץ" או בשמה הקודם "אלישבע", היא ספינת דייגים שהושקה בשנות ה -60 ותוכננה ע"י יצחק אריאל מחברת מספנות ישראל, שבחר לקרוא לה על שם אחותו אלישבע. כשנה לאחר שהושקה, הספינה נמכרה לדייג מיפו ששינה את שמה לנץ. בכל אופן, במרץ 1970, במשימה שגרתית לשינוע 3 סירות מנוע מנמל אשדוד לנמל חיפה, נקלעה הספינה למזג אוויר סוער שהקשה עליה להתקדם לפי הלו"ז שנקבע. הספינה שדרה אותות מצוקה לסירות שכנות, אך בטרם הגיעו המחלצים, חבל הגרירה נתפס במדחף הספינה והשבית את המנוע. הגלים החזקים שהיו באותו לילה סחפו אותה לחוף הבונים הצפוני, שם היא נותרה עד היום ומושכת אליה מבקרים רבים שרוצים להצטלם לידה.


דרכי הגעה ופרטים נוספים:

Waze: חוף הבונים

חשוב לקרוא: אחרי שחוצים מסילת רכבת, פונים מיד ימינה בדרך עפר, עד שמגיעים לנחל ואז פונים שמאלה עד לחוף הצפוני, שנמצא מחוץ לשמורה.

הכניסה לחוף בחינם, מותר קמפינג, אין שירותים או צל. *שימו לב שהספינה חלודה והטיפוס עליה מסוכן מאוד.

חוף דור

ליד קיבוץ נחשולים שכנה בעבר עיר נמל עתיקה בשם דור, שמיקומה האסטרטגי הפך אותה לנקודת מפגש בין רוכלים ממזרח ומערב. לאחרונה נפתח במקום גן לאומי חדש ומשודרג שכולל שבילי הליכה נגישים, מפות בשטח האתר, קיוסק ושירותים לנוחות המבקרים. יש במקום רצועת חוף ענקית ומדהימה, בריכות נסתרות בצבעי טורקיז ואת סלע הפטרייה שהוא האטרקציה המרכזית בשמורת חוף דור. אפשר להגיע לפטרייה בשתי דרכים:

  1. ללכת שמאלה בשביל נגיש במשך 10 דקות עד לגבעה שצופה על הפטרייה
  2. ללכת על החוף בדרך יותר מסקרנת שאורכת כ-15-20 דקות ובסיומה מגיעים לפטרייה וללגונות המרשימות שמקיפות אותה.

דרכי הגעה ופרטים נוספים:

Waze: תל דור גן לאומי

בימים אלה הכניסה בחינם

יש במקום חניה מסודרת

חוף געש

בין נתניה להרצליה נמצא חוף שקט שהיה מוכר רק לתושבי הסביבה, אך בימים אלה כשכל אחד מחזיק אפליקציית ניווט, גם אתם יכולים להגיע ולהנות מהחוף המדהים. ההגעה לשם עם הרכב שלכם נוחה ואם אין לכם רכב, אפשר להשכיר רכב לכמה ימים ולהנות מטיול במקומות מהממים ליד הבית. כדי להגיע לשם יש לחנות ליד השכונה החדשה של געש ולרדת בשביל לכיוון החוף במשך 5 דקות הליכה. כשתגיעו לחוף נשאר לכם רק לבחור פינה יפה ולהנות מהשקט שיש במקום.


דרכי הגעה ופרטים נוספים:

Waze: חוף געש

הכניסה והחניה בחינם

אין לשהות במקום בשעות החשכה. בעונת הרחצה בין יולי לספטמבר יש במקום שירותי הצלה.

חוף גדור

במרכז הארץ ליד חדרה נמצאת אחת משמורות הטבע היפות בארץ. שמורת חוף גדור היפהפייה משלבת שמורה ימית של 850 דונם ושמורה חופית של 750 דונם. בין אם אתם רוצים לערוך טיול בשמורה או סתם לשבת על החול ולהשתזף, אתם צריכים להכיר את החוף החולי והבתולי ואת המפרצונים הנסתרים, שגם לי לקח זמן למצוא אותם. כדי להגיע למקומות הכי שווים שם, יש לחנות את הרכב בחניה הרגילה וללכת כ-5 דקות לחוף ומיד כשתגיעו, לפנות ימינה ולגלות את לגונות הטורקיז שנמצאות ליד המפרץ הסיני. מפרץ זה קרוי כך על שמם של עולים שהגיעו מאירופה לישראל אחרי ששהו תקופה ארוכה בסין ונהגו לבקר בחוף הזה לעיתים קרובות.


דרכי הגעה ופרטים נוספים:

Waze - חוף גדור

הכניסה בחינם

אסור לשהות שם בחשכה, מותר להביא כלבים, אין הנגשה. במקומות מסוימים בחוף יש מתחם סגור להטלות של צבי ים, אין לגעת.

רוצים ללמוד עוד קצת עלינו?

שואלים אותנו הרבה