5 מקומות לעצור בדרך לאילת

מיקום איסוף והחזרה

תאריך ושעת לקיחה

תאריך ושעת החזרה

+24

נדרש מינימום ותק של חצי שנה רשיון

אגם ירוחם

במרחק שעה וחצי ממרכז הארץ נמצא אגם ירוחם. האגם שמלא במים בכל ימות השנה, מהווה נקודה ירוקה ורעננה בלב המדבר ומושך מטיילים מכל הארץ לעשות בו הפסקה. ההגעה אליו פשוטה וכנראה עברתם לידו הרבה פעמים ולא ידעתם שהוא קיים. שני מקורות אחראיים למי האגם:

  1. שיטפונות בנחל רביבים שזורמים ומצטברים באגם הודות לסכר שנבנה כדי לשמור על המים.
  2. הזרמה קבועה של מי קולחין על ידי חברת המים מקורות ועיריית ירוחם, שדואגים לשמור על האגם הזה מלא, ללא קשר לכמות השיטפונות שהייתה באותה עונה. סביב האגם תראו חורשת עצי אורן ופינות ישיבה שפזורות בפארק, מתקני משחקים לילדים, מתחם קמפינג ללא עלות, שבילי אופניים, שירותים ודק עם תצפית מהממת על האגם, שם תוכלו להבחין בברווזים שגרים בו ושוחים להנאתם.

דרכי הגעה ופרטים נוספים:

Waze: אגם ירוחם

הכניסה לאגם בחינם.

מותר לעשות פיקניק, קמפינג או על האש. יש בפארק הנגשה מלאה לנכים ועגלות

גן הפסלים במצפה רמון

במצפה רמון ממש על הדרך לאילת יש תצפית יפהפייה על המכתש הגדול בעולם. ההגעה לתצפית נוחה, אפשר להגיע ברכב הפרטי או השכור שלכם ולהנות מתצפית על גודלו העצום של מכתש רמון. כמה גדול? אורכו כ- 40 ק"מ, רוחבו כ- 10 ק"מ ועומקו כ- 350 מטרים. מהתצפית רואים את הר ארדון שבולט מאוד בזכות סלעיו המשוננים ונמצא בקצה הצפוני של המכתש (תסתכלו שמאלה ותראו). ההגעה לגן הפסלים מומלצת בכל שעות היממה ואם הצלחתם להגיע בזריחה תהיה לכם חוויה של פעם בחיים... יש במקום עשרות תצפיות, חלקן נגישות לנכים ועגלות וחלקן נסתרות וצריך לנסוע בדרך עפר בשביל למצוא אותן.


דרכי הגעה ופרטים נוספים:

Waze: גן הפסלים

יש במקום חניה מסודרת שתוביל אתכם לאמפי קטן שצופה על המכתש.

אני ממליץ לא לחנות שם, אלא להמשיך עם הרכב שלכם בדרך עפר עוד 5-7 דקות ולעצור ליד שורות של סלעי ענק. משם לצעוד במשך דקה למכתש ולגלות את התצפית שמוכרת בעיקר למקומיים (יש להיזהר עם ילדים!).

פארק ספיר (בערבה)

אחרי נסיעה ארוכה בדרך לאילת מגיעים לערבה ומשם הדרך לאילת קצרה יותר. זה לא משנה אם אתם עם הרכב הפרטי שלכם או ברכב ששכרתם, אתם צריכים לעצור בנווה המדבר - פארק ספיר. המקום שפותח ע"י קק"ל נקרא פארק ספיר. גודלו כ- 150 דונם והאטרקציה המרכזית שלו היא אגם, שחלקו טבעי ונובע מעין ויבה, מאגר מי התהום של הערבה. סמוך לאגם יש צל, ספסלי ישיבה, מדשאות גדולות לפיקניק וכמה פינות נסתרות, שצריך לגלות לבד, כמו הביתן התאילנדי, מטוס הפייפר או החורשה הקטנה של עצי הבאובב שהובאו מאפריקה. אם יש לכם קצת זמן, לכו גם לעמק הנעלם שבו יש מעיין עם שני מפלונים שזורמים לאגם.


דרכי הגעה ופרטים נוספים:

Waze: פארק ספיר

הרחצה באגם אסורה. מותר לעשות קמפינג או על האש. בפארק שירותים מונגשים בכניסה.

בית האומנויות בנאות סמדר

המקום המדהים הזה נמצא ממש על הדרך לאילת ולא דומה לשום דבר שהכרתם. בית האומנויות בנאות סמדר יזכיר לכם טירה קסומה מתוך סרטי וולט דיסני בגלל המבנה הצבעוני והלא שגרתי שקיים שם. זמן ההקמה של המבנה ארך כ-5 שנים ובוצע על ידי תושבי המקום ללא התערבות של גורמי חוץ. בתוך המבנה יש בית מלאכה, גלריה שבה נמכרות יצירות ומגדל שמהווה מזגן טבעי על ידי צינון של מים ואוויר. הסיור בנאות סמדר כולל ביקור חופשי בבית האומנויות, בגלריה, טעימות יין ביקב, וסרט מעניין וקצר על התושבים, שבחרו להקים קיבוץ מיוחד.


דרכי הגעה ופרטים נוספים:

Waze: בית האומנויות נאות סמדר

שעות פתיחה- א-ה בין 10:00-15:00 ויום שישי וערבי חג בין 09:00-13:00 שבת וחג סגור.

חובה להזמין ולשלם מראש בטלפון: 054-9798966 עלות כניסה: 30 ₪ מגיל 12

האגם הנסתר בתמנע

קצת לפני אילת יש אגם טורקיז שמוכר רק לבודדים. האגם נוצר במפתיע על ידי מחצבות נחושת שפעלו במקום בשנות ה- 50 וה- 70 של המאה הקודמת וחפרו בקרקע כדי לאתר נחושת. בשלב כלשהו החפירות פגעו במי תהום ואלו עלו מעלה והציפו את המקום. בשנת 1983 מכרות הנחושת של תמנע נסגרו כתוצאה מירידות מחירי הנחושת בעולם ולנו נותרה מזכרת מיוחדת ונדירה לצפות בה בדרך לאילת.


דרכי הגעה ופרטים נוספים:

Waze - האגם הנסתר בתמנע

ההגעה מתאימה לכל רכב הרחצה באגם לא מומלצת בשל ריכוז מינרלים גבוה * שימו לב שלא מדובר באגם שבתוך פארק תמנע אלא באגם אחר לחלוטין.

רוצים ללמוד עוד קצת עלינו?

שואלים אותנו הרבה