טיולי המים של ישראל

מיקום איסוף והחזרה

תאריך ושעת לקיחה

תאריך ושעת החזרה

+24

נדרש מינימום ותק של חצי שנה רשיון

עין דבשה

טיול מים שמתאים לכל המשפחה ובו מגיעים למים תוך 2 דקות בלבד! המסלול נמצא ליד צומת מחניים והוסדר לאחרונה לזכרו של רס"ן צפריר בר אור. החניה נמצאת בצד הדרך, יש לחצות את הכביש בזהירות ולהגיע לנחל שזורם בכל ימות השנה. אין במקום סימוני שבילים, אז אני ממליץ ללכת כל הזמן על תוואי הנחל. כבר אחרי 5 דקות תגיעו לבריכות הרדודות שסביבן ספסלים וככל שתתקדמו בתוואי הנחל תגיעו למקומות מיוחדים יותר. בהתחלה תראו שקצב הזרימה הולך ומתגבר ויש אפילו קטע קצר ומאתגר בו צריך ללכת על סלעים מחליקים עם זרימה חזקה של מים. בהמשך תראו את טחנת הקמח העתיקה דרבשיה, רוב האנשים שמגיעים לשם חושבים שהיא נמצאת בסוף המסלול, אך זו טעות. אחריה נמצאים 2 מפלים נסתרים שזורמים מתוך הבריכה שנמצאת מעל, אז אל תפספסו אותם וגם לא את הבריכה הארוכה שנמצאת מעליהם וצופה לנוף פתוח של עמק החולה. הדרך חזרה באותה דרך שבאתם.


דרכי הגעה ופרטים נוספים:

Waze: עין דבשה

יש חניה מסודרת בצד הכביש.

עין תינה

אחד מטיולי המים האהובים עלי. יש פה למעשה את כל מה שצריך לקיץ הישראלי: הליכה קצרה למים, בריכות רדודות, מסלול הליכה במים ומפל חזק עם נוף מרשים לעמק החולה. כדי לטייל בעין תינה, לא צריך להירשם או לשלם לאף אחד, אלא פשוט לקחת את הרכב שלכם או להשכיר רכב, להגיע לחניה הגדולה בכניסה למסלול וממנה לצאת לטיול המים הכי שווה בצפון. הטיול מתחיל בחניית עפר גדולה קצת אחרי צומת מחניים. תחנו שם את הרכב הפרטי שלכם ואם אין לכם רכב, תמיד תוכלו להשכיר רכב לטיול הזה. אחרי שחניתם, צריך ללכת כ-10-15 דקות בדרך חשופה לשמש עד שתגיעו לבריכות הקרירות. המים מגיעים ממפל נסתר שבשביל להגיע אליו תצטרכו ללכת עם כיון המים במשך 10-15 דקות נוספות ולהיחשף למפל עין תינה שנופל בעוצמה חזקה על הסלעים השחורים. כדי לחזור לחניה יש לכם 2 אפשרויות: לחזור כמו שבאתם או ללכת במסלול היבש בסמוך למפל.


דרכי הגעה ופרטים נוספים:

Waze - חניון עין תינה

הטיול בחינם

10-15 דקות הליכה עד לבריכות. ההליכה למפל בדרגת קושי בינונית.

השביל הרטוב בעמק המעיינות

בתוך פארק המעיינות, מאחורי חומה גדולה, נמצא "השביל הרטוב" שרבים לא מכירים. השביל הרטוב הוא מסלול הליכה במים נעימים שזורמים שם כל השנה. אורכו כ-350 מטרים ובממוצע זה לוקח כ- 15-20 דקות. השביל הוקם לזכרו של רס"ן צביקה קפלן שנהרג במבצע צוק איתן ואהב מאוד לטייל באזור מגוריו. משפחתו וחבריו לסיירת גולני המכונים "כוח צביקה" בחרו להנציח אותו במקום בו אהב לטייל.

תוואי השביל עובר בתוך המים עד לבריכת הטחנה ואת הדרך חזרה תוכלו לעשות בשביל יבש שזה הכביש, אך שימו לב מפני רכבים חשמליים שנוסעים בסמוך. כדי להגיע לשם צריך להגיע לעין שוקק ואז לפנות שמאלה לחומה ולראות את השביל הרטוב.


דרכי הגעה ופרטים נוספים:

Waze: פארק המעיינות

הכניסה בחינם. ההגעה לשביל הרטוב היא לפי השילוט ל"עין שוקק".

ההליכה לשם לוקחת כ-15-20 דקות. ניתן לשכור רכב חשמלי בפארק המעיינות ולנסוע אתו ישירות לשביל הרטוב.

נבי יהודה

בגליל העליון, קצת לפני חורשת טל זורם נחל הבניאס או בשמו העברי- נחל חרמון. אורכו של הנחל כ-9 ק״מ ומקור המים מגשמים ושלגים שירדו בהר החרמון וחלחלו עד למעיינות הבניאס ומשם פורצים החוצה. הלגונות של נחל הבניאס נקראות "נבי יהודה" על שם מבנה עתיק שנמצא בסמוך ומזוהה על ידי הדרוזים כמקום קבורתו של יהודה בן יעקב. ההגעה עם הרכב לבריכות קלה, אפשר להיכנס למים, אך אסור להיות שם בשעות החשכה או לעשות על האש, כיוון שזו שמורת טבע מוכרזת והאחריות בה של רשות הטבע והגנים שמבצעת אכיפה במקום.


דרכי הגעה ופרטים נוספים:

Waze: נבי יהודה

חשוב לקרוא: אחרי שפניתם מהכביש הראשי וירדתם לכביש צדדי, תראו 3 שלטים ירוקים של רשות הטבע והגנים. כל שלט מוביל ללגונה אחרת, אני ממליץ לעצור ליד השלט הראשון וללכת למקום הראשון.

הטנק הסורי בבניאס

נחל הבניאס מתחיל במעיינות הבניאס ומסתיים בשדה נחמיה, היכן שמתחיל נהר הירדן. בנחל יש 2 שמורות טבע בתשלום ומקום אחד שהכניסה אליו בחינם וראוי להכיר אותו ואת ההיסטוריה שלו. הטנק הסורי "נחת" בנחל במהלך מלחמת ששת הימים בשנת 1967, אחרי שכוחות צה"ל הדפו את צבא סוריה בקרב על קיבוץ דן, במהלכו אחד הטנקים ברח והתדרדר לתהום, שם נותר עד עצם היום הזה.

כדי להגיע לטנק הסורי, יש לחנות את הרכב ליד בית העלמין של קיבוץ שניר, לרדת לנחל עם סימון שבילים שחור ותוך כ-15-20 דקות הליכה, שחלקה מאתגרת, תגיעו לטנק הסורי שנמצא בתוך הנחל. המים בנחל קרים ומרעננים במיוחד בעונת הקיץ כשבחוץ חם מאוד. סביב הנחל יש עצי דולב ואלונים שנותנים צל לאורך כל הנחל. החזרה לרכב באותה דרך שבאתם.


דרכי הגעה ופרטים נוספים:

Waze: בית עלמין שניר

יש שילוט וסימון בצבע שחור עד לטנק הסורי. אסור לטייל שם בשעות החשכה, אסור לעשות קמפינג או להדליק אש. אין במקום פחים, יש לשמור נקי.

רוצים ללמוד עוד קצת עלינו?

שואלים אותנו הרבה